Jaki przewodnik?

Wojtek22
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:34 pm
Kontakt:

Jaki przewodnik?

Post autor: Wojtek22 » pt mar 08, 2013 8:42 pm

Macie jakieś sprawdzone przewodniki, żeby przyjechać do Szklarskiej i połazić po okolicach? Z czego korzystacie, jeżeli w ogóle korzystacie z przewodników? Rozważam kupno czegoś takiego. Jednak jak zobaczyłem, ile tam jest ciekawych przewodników, to zgłupiałem. Może coś doradzicie?

Paula86
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 5:38 am
Kontakt:

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: Paula86 » pt kwie 05, 2013 5:49 am

ja bym na Twoim miejscu wybrała właśnie przewodnik książkowy, ie ma nic przyjemniejszego jak powłóczyć się, odkrywać i gubić :) przygoda!

MODAR22

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: MODAR22 » wt kwie 09, 2013 6:31 pm

Nie ma doskonałych przewodników,ale szczerze polecam takie niewielkie wydania broszurowo-notesowe.Przed wieloma laty właśnie przy pomocy takiego przewodnika rozpocząłem wędrówki w koło Sz.P.Doradzałbym do tego mapę plan miasta i mapę Karkonoszy i to powinno wystarczyć na pierwsze wędrówki.Ja miałem to szczęście,że przy swojej pierwszej wędrówce w schronisku na Szrenicy spotkałem wytrawnego,zawodowego przewodnika karkonoskiego i od niego uzyskałem wiele cennych porad i wskazówek.I tak dzięki tym poradą trafiłem do Voseckiej Boudy a stamtąd poprzez schronisko "Pod Łabskim Szczytem"-Kochanówkę-Złoty Widok do Sz.P.Mineło wiele lat a ja ciągle pamiętam tą pierwszą wędrówkę.Ja na swoje wędrowki zawsze wybierałem wrzesień-piękna polska jesień-mało już turystów no i niższe ceny.
Tak jak napisała Paula86 nie ma nic piękniejszego jak włóczenie się po karkonoskich szlakach i odkrywanie karkonoskich zakątków,jesienią Karkonosze wyglądają szczególnie pięknie.
Wojtek życzę powodzenia podczas swoich wędrówek.Nie zapominaj o naładowanej komórce,czekoladzie i butelce wody na czas wędrówki.
Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to napisz po powrocie. :)

bonehat
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 9:39 pm
Kontakt:

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: bonehat » pn kwie 22, 2013 9:43 pm

Przewodniki czasem psują zabawę. Polecam mapę, dobre wyposażenie i w trasę! :)

Koloredo
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 08, 2013 12:05 pm
Kontakt:

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: Koloredo » śr paź 23, 2013 12:20 pm

Dokładnie także uważam, że przewodniki psują wszystko, szkoda tylko kasę na nie wydawać.

szklany
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 02, 2013 11:49 am
Kontakt:

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: szklany » pt paź 25, 2013 1:54 pm

Też jestem zwolennikiem podróżowania bez wynajętego przewodnika.

wykrzyknik
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 4:05 pm
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: wykrzyknik » czw kwie 03, 2014 9:32 am

Koloredo pisze:Dokładnie także uważam, że przewodniki psują wszystko, szkoda tylko kasę na nie wydawać.
Dlaczego psują? Podpowiadają tylko co warto zwiedzić, gdzie można się wybrać na miły spacer, jakie są fajne atrakcje w okolicy - z mapy się tego nie dowiesz. Chociaż ja akurat nie kupuję przewodników, takich informacji szukam raczej w internecie.

smelly03
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 05, 2015 12:46 pm
Kontakt:

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: smelly03 » pt lip 10, 2015 10:05 am

Bardzo dziękuje informacje dot.przewodnika.

mieleczekk
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 2:18 pm
Kontakt:

Re: Jaki przewodnik?

Post autor: mieleczekk » wt lip 14, 2015 11:04 am

szklany pisze:Też jestem zwolennikiem podróżowania bez wynajętego przewodnika.
To tak jak ja. Jestem zwolennikiem podróżowania bez wynajętego przewodnika.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości