Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

szklarskoporębianka

Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: szklarskoporębianka » czw lip 02, 2009 5:28 pm

Od dłuższego już czasu zastanawiam się czemu i komu służy tak naprawdę księga gości na stronie e-szklarska.com Zauważyłam,że większość złych opinii o ośrodkach jest prawie natychmiast usuwana.Większość to nie wszystkie,no właśnie skoro można usunąć złą opinię to dlaczego wybiórczo ?
Druga istotna sprawa,przecież goście czytając wpisy ludzi którzy byli i widzieli ,w dużej mierze sugerują się tymi opiniami.I temu powinna ta księga gości służyć.Jeżeli opinia gościa jest nie zasłużona i złośliwa można ją wyjaśnić .
Druga sprawa która jest dla mnie wielce zadziwiająca to natychmiastowe usuniecie tej złej opinii jest uzupełniane trzema opiniami bardzo pochlebnymi :lol:
Nie jestem jedyna która to zauważyła :oops:

właścidcielka ośrodka

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: właścidcielka ośrodka » ndz lip 05, 2009 3:48 pm

popieram, ta księga gości niczemu nie służy, tylko temu, aby ktoś mógł sobie powetować na danym obiekcie, często bezpodstawnie, nie znając prawa, zmieszał z błotem nie tylko obiekt, ale i co gorsza niemal imiennie właściciela/obsługę. Najśmieszniejsze jest to , że sa 2 pensjonaty prześcigające się w dodawaniu wspaniałych opinii na swój temat, co od razu wygląda podejrzanie i na przykład mnie nigdy by nie skusiło tam pojechać - nikt nie ma 100% zadowolonych gości.
Jeśli kilka osób zauważyło, że są obiekty równe i równiejsze (czytaj "mają plecy" na tej stronie) to ja się z tym nie zgadzam.

dora

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: dora » ndz lip 05, 2009 5:22 pm

Wiem że są obiekty które podpowiadają gdzię goście mają napisać ,jeśli klijent tylko powie że gdzieś był niezadowolony,myślę żę właściciele powinni współpracować i bronić jeden drugiego a nie napuszczać na siebie gości.
Zawsze bronię konkurencję i zależy mi aby wszyscy goście wszędzie byli zadowoleni bo wtedy Szklarska będzie pozytywnie odbierana i wszyscy będą zadowoleni.pozdrawiam

dora

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: dora » ndz lip 05, 2009 5:32 pm

Myślę żę można znajomych i gości prosić o pozytywną opinię, tylko to wydaje mi się smieszne, ale jeśli komuś na tym zależy i niema innego wyjścia.Pazdrawiam

szklarskoporębianka

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: szklarskoporębianka » pn lip 06, 2009 7:40 am

A ja wiem,że są obiekty w Szklarskiej właścicielom których nie zależy na zadowoleniu gościa.Gość powinien być szczęśliwy ,że został przyjęty. I takie obiekty psują opinię nam którym na gościach zależy i zadowoleni jesteśmy,że jeżeli do nas nie wrócą to przynajmniej polecą innym.Nie powinniśmy się godzić z bylejakością sprzedawanych usług,bo to przenosi się na nas wszystkich.I tu rozumiem turystów którzy nas odwiedzają.Po to jest księga gości i forum gdzie można opisywać swoje wrażenia z pobytu w Szklarskiej.
Każdy z nas gestorów może zasiąść przy komputerze i napisać 20 pochlebnych i bardzo pochlebnych opinii o swoim pensjonacie.Tylko po co?
Dobrze prowadzony pensjonat ,gdzie dba się o klienta da sobie radę doskonale.
Mój wątek doiyczył usuwania niepochlebnych opinii tylko o niektórych pensjonatach.Zła opinia usunięta a na jej miejsce wstawione trzy bardzo pochlebne.To mi się bardzo nie podoba !
A które z obiektów wychwalane są najczęściej ? zapewne te które nie działają najlepiej i sami sobie wypisują pochlebstwa :lol:
Jeżeli usuwane są wpisy niezadowolonych z pobytu gości w tym czy innym pensjonacie to niech będą usuwane wszystkie !
Nie powinno być równych i równiejszych.
I tu zastanawiam się nad potrzebą istnienia księgi gości.

ania

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: ania » pt lip 10, 2009 6:02 pm

Witam
Księga gości to jakieś wielkie nieporozumienie, przecież każdy bezkarnie może pisać bzdury. Właściciele obiektów mogą poprzez nią niszczyć konkurencję, a swoje obiekty zachwalać .

ela

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: ela » sob lip 25, 2009 5:21 pm

popieram Cię aniu w każdym calu, na forum można sobie podyskutowac na temat pobytu w określonym pensjonacie, a ,, Księga gości", powinna służyc innym celom, powinna dotyczyc uwag i opinii o atrakcjach turystycznych, szlakach, imprezach , co przeszkadza turystom i czego im brakuje w naszym mieście, z czego są najbardziej zadowoleni- jako goście naszego miasteczka.

wlaścicielka ośrodka

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: wlaścicielka ośrodka » czw lis 12, 2009 11:45 am

wyobraźcie sobie Państwo, że niedawno mialam taka sytuację-napisala do mnie studentka z zapytaniem o ceny na przyszly rok. Wiadomo ceny trzeba troche podniesc, bo wszystko znow do gory poszlo, czyli t 5 zl wzroslo na noclegu. Reklama w internecie dotyczy wciaz terazniejszosci, czyli tego roku, wiec jest o te 5 zl nizsza w kwestii przedzialu cenowego, ktory stosuje u siebie. Oczywiscie studentka miala preferencje w stylu sliczny pokoik z lazienka, za 25 do 30 zl/os. Temat nie byl realny, ale prosi o ceny to ja uswiadomilam, cennikiem na rok nastepny. Dopisze przy tym, ze przedstawiala sie w mailu jako sympatyczna studentka. Dostalam maila zwrotnego, ze jestem naciagaczem i mam zmienic ceny na stronie. Odpisalam jej zeby mi wytlumaczyla w ktorym momencie ja naciagnelam(do transakcji jak wiadomo nie doszlo), a jak nie rozumie tego pojecia to polecam slownik. Zostalam wyzwana w kolejnym mailu przez nasza sympatyczna bohaterke, postraszona znajomosciami w policji,(zupelnie nie wiem co do tego ma policja) no i oczywiscie zlozyla deklaracje, ze mnie wszedzie obsmaruje w internecie, ze sie postara aby nikt do mnie nie przyjechal. No i co teraz, jesli pani sympatyczna, czy ktokolwiek inny bedzie miala wolny czas, napisze tu i ówdzie niepochlebne opinie, no i kto z czytających bedzie wiedzial, ze ona nawet 5 minut u mnie nie była? Wydaje mi się, że takie rzeczy powinny zostać prawnie uniemożliwione..., albo nie powinno być takich niekontrolowanych ksiąg gości itp.

gość

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: gość » pt lis 13, 2009 12:20 pm

No cóż,postąpiła nieelegancko.Najbezpieczniej jest wpisywać ceny od do i nie ma już tego problemu.Druga sprawa to niestety ale ceny trzeba uaktualniać,inaczej rzeczywiście wprowadza się potencjalnego gościa błąd lub osłupienie.Jeżeli oferta z ceną widnieję 35zł od osoby a dzwoniąc dowiaduje sie ,że w tym roku np.75zł.Są goście szukający ofert w kryteriach przede wszystkim cenowych. Mają prawo czuć się wprowadzeni w błąd.Bo oszukani to zbyt duże słowo.

właścicielka ośodka

Re: Usuwanie niepochlebnych opinii o ośrodkach w Szkl.Porebie

Post autor: właścicielka ośodka » pt lis 13, 2009 5:58 pm

Ceny podane były od do,czyli w przedziale, i jak napisałam to co na stronie, dotyczy tego roku, zapytanie było o przyszły rok i różnica w cenie była 5 zł, bo o tyle podniosłam na 2010, więc nie była to porażająca róznica, która kogokolwiek mogłaby wprawić w osłupienie...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości