Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

bariwo73
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 12:44 pm
Kontakt:

Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: bariwo73 » pn gru 28, 2009 1:48 pm

Byliśmy w Szklarskiej Porębie już 5 raz. Ostatnio 5 lat temu. To miasto UMIERA !!! Spędziliśmy tam tydzień od 19 do 26 grudnia w nadziei, że po raz pierwszy decydując się na Święta poza domem spędzimy je miło, bezstresowo, przyjemnie.

Ale po kolei:
1. Wszystko zamknięte o już o 22:00, nieliczne miejsca czynne do 23:00, a później... "na Winkiel" i nigdzie więcej. Jadąc na Święta do górskiego kurortu mieliśmy nadzieję, że restauratorom zależy na należytej obsłudze Gości i uszanują chęć wydatkowania pieniędzy w ich mieście i otworzą dla nich restauracje i puby dłużej niż zwykle. Pomyliliśmy się... grubo !! (marzyliśmy o jakiejś knajpce z muzyką na żywo, o jakiejś góralskiej kapeli etc.)

2. Obsługa... - ŻENUJĄCO niski poziom. Odnosiliśmy kilka razy wrażenie, że szklarscy restauratorzy są już tak zmanierowani, że pieniądz turysty jest im zbędny. Odburkiwanie, czekanie na obsługę (przy w miarę pustym lokalu), brak profesjonalizmu - i najgorsze, że to także młode pokolenie ma taki stosunek do turystów.

3. Żadnych nowych inwestycji. Tyle niemal co było 5 lat temu jest i teraz i nic więcej, a nawet mniej. Widać to po witrynach, w których goszczą kartki "Na sprzedaż", "Wynajmę", "Lokal nieczynny"... i widoczne efekty: PUSTE ULICE W ŚWIĄTECZNYM OKRESIE.

4. Brak jakiejkolwiek rozrywki jak nie ma śniegu. NIC nie było czynne !!!

5. W każdym lokalu od wejścia kartka "TOALETA 2 PLN". Nas to nie boli, ale jako osoby same prowadzące pensjonat wiemy, jak bardzo potrafi to zniechęcić innych Gości do zatrzymania się w przyszłości w takim miejscu, które próbuje wydoić turystę na każdym kroku.

6. Kolejna rzecz: idziemy do restauracji. Wieczorna przekąska dla 2 osób, 4 kieliszki alkoholu, rachunek 120 PLN (ok, nad cenami nie dyskutujemy, każdy chodzi tam gdzie go stać, my wybraliśmy akurat nietani lokal) i... w menu pozycje: "ketchup 2 PLN", "cytryna 2 PLN", "sok 2 PLN", "sos czosnkowy 2 PLN"... LITOŚCI !!!, nie potraficie tak skalkulować sobie ceny, by biorąc 120 PLN za kolacje nie musieć doliczać jeszcze - jak ostatni dusigrosze - po 2 PLN za byle dodatek ? Ukryjcie te ceny w potrawach, alkoholu, napojach i bądźcie odrobinę marketingowi, a nie znowu odstręczacie takim zachowaniem ludzi. Rozumiemy, w kebabowni sobie doliczajcie, ale w restauracji gdzie zostawia się ponad 100 PLN za kolację dla 2 osób takie pozycje w menu świadczą już albo o chytrości, albo o kompletnym braku znajomości branży restauratorskiej, albo o jednym i drugim łącznie.

Szklarską zawsze uważaliśmy za NAJPIĘKNIEJSZE górskie miasteczko w Polsce. I nadal tak uważamy. Ale mieszkańcom, którzy żyją z turystów mocno poprzestawiało się w głowach i przestali szanować turystów i inwestować w rozwój swojego miasta (być może to drugie jest wynikiem BEZNADZIEJNEGO zarządzania miastem).

Jak kilka razy próbowaliśmy porozmawiać z mieszkańcami na temat anty-rozwoju Szklarskiej, to w pierwszych zdaniach padało: "A w Karpaczu mają to samo"... Mamy w związku z tym pytanie: "Wy jakąś wojnę prowadzicie z Karpaczem ???????", "Jakieś kompleksy na punkcie Karpacza ?????? "

Weźcie dogadajcie się z tym miastem, zróbcie jakąś inwestycję po środku i żyjcie w zgodzie i symbiozie zapewniając należyty przychód z turystów mieszkańcom i jednego kurortu i drugiego, a nie patrzycie na siebie wilkiem rywalizując o nie wiadomo co ...

Był to nasz ostatni na dłuuuugie lata wyjazd do Szklarskiej. Mamy porównania z Beskidem Śląskim i tam WSZYSTKO wypada duuuużo lepiej (poza samymi górami, bo Karkonosze są przepiękne). Tam ludzie się dogadali, z różnych miast, poczynili wspólne inwestycje i dzisiaj prosperują, a przede wszystkim szanują tych, z których żyją.

A my czytamy to Forum i widzimy w wielu miejscach butę i arogancję wśród właścicieli pubów, pensjonatów, kwater ... I efekty tego już po Waszym miasteczku widać. PUSTKI, PUSTKI, PUSTKI !!! (w Hotelu Bosman na w tygodniu przedświątecznym było ciemno, żadnych Gości !!! i tak w wielu innych miejscach, w tym także w ośrodku w którym i my byliśmy - my i jeszcze 1 para na dwadzieścia kilka pokoi.)

mieszkanka

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: mieszkanka » sob kwie 17, 2010 12:22 pm

Ciekawe jak do braku rozwoju miasta ma się budowa nowego NAJDŁUŻSZEGO W POLSCE WYcIĄGU, który ma ruszyć w zimie 2011 oraz nowej rynny saneczkowej w centrum miasta, a także 10 hektarowego parku jurajskiego?? Może Panu się marzy Skitower w Szklarskiej?
Przypominam, że tak czy siak wszyscy odczuwamy efekt kryzysu, również Szklarska i nie jest to efekt lekceważenia turystów przez właścicieli kwater.Jeśli jest mniej gości, to po co otwierać wszystkie puby i restauracje? A co ich właściciele nie mają prawa mieć Świąt, tylko muszą czekać na Pana Bariwo, który przyjechał w tygodniu przed świętami i oczekiwał tłumów? Wiadomo, że ludzie zjeżdzają na Święta, dzień przed Wigilią lub w Wigilię....

Kez

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: Kez » pt kwie 23, 2010 2:52 pm

Niestety muszę się zgodzić - z żoną przez wiele lat jeździliśmy do Szklarskiej ale przez ostatnie kilka lat naprawdę można zauważyć że to miasteczko spadło na psy.

Pomijam już całkowicie rozkopane drogi i chodniki (te naprawione zalali betonem gdzie kiedyś była ładna kostka) i brak jakiegokolwiek życia nocnego czy chociażby "wieczornego" bo faktycznie po 22 wszystko na trzy spusty jest zamykane. Ale najprawdziwsza klęska jest to że poza pięknymi widokami Szklarska nie ma kompletnie nic do zaoferowanie ,jak już wspomniałem knajpy może z drobnymi wyjątkami (Karczma Karkonoska rewelacja ! ) są do niczego i w sumie w większości przypadków wieczorem i tak pozamykane, ludzie jakoś wybitnie przyjaźnie do turystów nastawieni nie są co naprawdę dziwi bo to miasto podobno z nich żyje.


Dla mnie Szklarska na wiele lat zniknęła z planów na urlop, poza przepiękna przyrodą nie ma tam NIC co by mogło turystę przyciągnąć :-/

Gość

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: Gość » śr lip 21, 2010 11:47 pm

Ja właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w Szklarskiej... I jedno co mnie bardzo zaskoczyło, to zupełny brak życia po 22...
Na szczęście nie jeżdżę w góry po to, żeby łazić po knajpach, więc jakoś to przełknęłam... Ale miłe to nie jest, bo atmosfera tez ma znaczenie, i jak się zejdzie ze szlaku to czemu nie posiedzieć przy piwku do 1 czy 2 w nocy...
W kwaterze w której mieszkałam, właścicielka po pierwszej nocy puka o 8 rano do drzwi, wobec braku reakcji otwiera je samemu i -pyta, czy kogos nocowaliśmy! Nic dziwnego, że w całym budynku nie było oprócz nas, nikogo...
I dziwi mnie rywalizacja Z Karpaczem -- oba te miasteczka mogą raczej wzajemnie napędzać sobie klientów.
Bardzo podobało mi się rozwiązanie w Słowacji - w Tatrach - jest tam tania kolejka, co łączy małe miejscowości, mozna się szybko i tanio dostać wszędzie.

Zielona

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: Zielona » pn lip 26, 2010 7:48 am

nie do końca zgadzam się z Wami. co roku jeżdżę do Szklarskiej Poręby i widzę coraz większy rozwój miasta. od zeszłego roku robiono tam kanalizację i stąd rozkopane drogi. ostatni raz bylam dwa tygodnie temu i muszęprzyznać, że w wielu miejscach zrobiono nowy asfalt i jeździ sięo wiele lepiej. niedawno uruchomiomo Kolej Izerską, zjeżdżalnię grawitacyjną, teraz DinoPark. w tym roku otworzono nowe szlaki i trasy turystyczne m. in. Magiczny Szlak Ducha Gór, Szlak Waloński i Wędrówka z fraszką. kilka lat temu dzięki pieniądzom pozyskanym od filmówców "Opowieści z Narnii" przystosowano trasę do Wodospadu Kamieńczyk dla osób niepełnosprawnych. Szklarska Poręba jest świetnym miejscem do spędzania wakacji dla rodzin z dziećmi ale nie tylko. podczas wakacji organizowane są różne festyny, festiwale kinowe, giełda piosenki studenckiej, festiwale rowerowe czy weekendy z fotografią. oczywiście wiele jest jeszcze do zrobienia ale na to potrzeba czasu i przede wszystkim pieniędzy.
wszystkim wybierającym się do Szklarskiej Poręby zachęcam do odwiedzin IT gdzie można zasięgnąć informacji o aktualnych imprezach w Szklarskiej Porębie i okolicach oraz zaopatrzeć się w bezpłatne foldery czy mapy.

turysta

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: turysta » pt sie 27, 2010 5:35 pm

[quote="Gość"]Ja właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w Szklarskiej... I jedno co mnie bardzo zaskoczyło, to zupełny brak życia po 22...
Na szczęście nie jeżdżę w góry po to, żeby łazić po knajpach, więc jakoś to przełknęłam... Ale miłe to nie jest, bo atmosfera tez ma znaczenie, i jak się zejdzie ze szlaku to czemu nie posiedzieć przy piwku do 1 czy 2 w nocy...
W kwaterze w której mieszkałam, właścicielka po pierwszej nocy puka o 8 rano do drzwi, wobec braku reakcji otwiera je samemu i -pyta, czy kogos nocowaliśmy! Nic dziwnego, że w całym budynku nie było oprócz nas, nikogo...
I dziwi mnie rywalizacja Z Karpaczem -- oba te miasteczka mogą raczej wzajemnie napędzać sobie klientów.
Bardzo podobało mi się rozwiązanie w Słowacji - w Tatrach - jest tam tania kolejka, co łączy małe miejscowości, mozna się szybko i tanio dostać wszędzie.[/quote]
Jesli chcesz zycie nocne to zapraszam do Poznania - Stary Rynek i banda rozwydrzonych malolatow.Demolujacych wszystko.

gosciu

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: gosciu » sob sie 28, 2010 6:58 am

Bywam w Szklarskiej w różnych okresach i najważniejsze dla mnie w życiu nocnym jest:

- drewno do kominka
- znajomi
- historie po latach
- dobry trunek
- w dzień intensywność sportowa

Zapraszam do Warszawy na wypad po kilkunastu klubach i knajpach przez kilka nocy z rzędu :)

miesjcowa:))

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: miesjcowa:)) » śr wrz 08, 2010 11:23 am

oj tam oj tam! to do Karpacza jechać jak się nie podoba!

majenka

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: majenka » czw wrz 16, 2010 11:08 pm

Boziu.... z tym życiem nocnym to się uśmiałam. Nie mam kompleksu "zagranicy" jednakże tam również w czasie zimowego sezonu nie uraczy się w małych miejscowościach knjap otwartych po 22. Mało tego- ludzi na ulicach nie ma ani ani. A to dlatego, jak przypuszczam, że ludzie korzystają z rozrywek za dnia, uprawiają sport- biegówki, narciarstwo i co tam dusza zapragnie. Myślę, że to jest UROK miejscowości TURYSTYCZNYCH, a nie bieganie lub przesiadywanie po knajpach. Jestem mieszkanką Szklarskiej i szlag mnie trafia jak widzę rozwydrzonych ludzi, chodzących środkiem drogi jak święte krowy dlatego cieszy mnie cisza nocna... Poza tym co do rozkopanych dróg- jest to proces ROZWOJU naszego miasta- wymieniano kanalizację. Kostkę z dróg zalano "betonem"(??) ponieważ była ona niebiezpieczna w czasie zimy i bardzo łatwo było o poślizg- zostało to zrobione z myślą o Was- turystach... Dziwne, że nie wkurza Was jak na drodze pod wyciąg stoją w poprzek auta z rejestracjami z innych części Polski ponieważ nie potrafią sobie poradzić z podjazdem.... a ile się trąbi, żeby zakładać zimówki, łańcuchy, odpowiednio się przygotować na wyskok w góry...
Co do braku rozwoju Szklarskiej- przez 14 lat wszyscy starali się o zgodę na budowę nowego wyciągu. Ten problem istnieje w większości miejscowości górskich jednak widzę, że "turystów" to nie interesuje. Na szczęście budowa wyciągu ruszyla, tor saneczkowy powstał, Dinopark również i jeszcze wiele inwestycji przed nami. Mam tylko nadzieję, że knajpy pozostaną czynne jak zawsze max do 22 i nasza miejscowość nie stanie się zimową Ibizą. A dla tych, którzy chcą poszalec jest Paradox i nieco fajniejszy Jazzgot.

Ufff...Pozdrawiam...

majenka

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: majenka » czw wrz 16, 2010 11:12 pm

Jeszcze jedno- jeśli ktoś jedzie na urlop by zaoczędzić- żal...
Trzeba się liczyć z tym, że każdy chce zarobić. Za granicą nikt by nie podskoczył a tutaj, ze toaleta płatna- źle, dodatek do obiadu- źle...
Kiedyś pracowałam w jednej kasie i Pan na wieść ile kosztuje bilet powiedział " Boże, jak tu u Was drogo, wszędzie gdzie byłem na świecie było zdecydowanie taniej" na co spytałam " A gdzie na świecie Pan był?" Pan: "No Szczyrk...Karpacz..." Oj, oj, oj...
:)

WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości