Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

niko

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: niko » sob sty 08, 2011 12:35 pm

Witam....jestem początkującym naraciarzem - 3 sezon....chciałem wyskoczyć na nocną jazdę....na puchatka z możliwością...pozostania na jeszcze jeden dzień 5-6 styczen....(3 króli)....przyjechałem do szklarskiej...okolo 15...upewniłem się czy wyciąg bedzie działał...wczesniej upewniałem sie telefonicznie....gdyz jechałem 200km....na miejscu stwierdziłem ze zostaję na drugi dzien....znalazłem nocleg i zameldowałem się....wykupiłem parking przy wyciągu....po czym 5 minut przed 18....wywieszono kartkę z informacją ze nocna jazda odwołana z powodu silnego wiatru...na oc miejscowi buchneli smiechem...i powiedzieli ze mało ludzi jezdzi na nocnym to piszą bajeczkę o silnym wietrze....bylo to dla mnie smutne ale do przyjęcia...gdyby nie fakt ze na dole nie wiało....a na drugi dzien wyciągi pracowały normalnie(dowiedziałem sie w rokytnicach) mimo ze na dole urywało łeb....sam byłem pewien ze skoro dzien wczesniej na dole cisza i nie pracował puchatek z powodu wiatru a na drugi dzien byl halny.wiec z jazdy nici ..zapakowałem się i wybrałem się do naszych południowych sąsiadów...konkretnie do roketnic.......bylo mnóstwo ludzi...to fakt....ale takie traktowanie klientów przez włascicieli wyciągów....spowodowało....ze raczej nie predko wybiore sie do szklarskiej nie interesuje mnie ruska ruletka....rozmawiałem z wieloma rodakami juz w roketnicach....i mówili ze tam zawsze wszystko chodzi......zenada poprostu...nigdy wiecej w Polsce na nartach.....

swoja

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: swoja » ndz sty 09, 2011 12:33 pm

Pretensję niko mozesz miec tylko do Pana Boga, bo na Twój przyjazd zesłał wietrzną pogodę. A jakby cos się stało to dopiero by był alarm,że nikt nie pomyślał o bezpieczenstwie turystów. Zawsze można zaplanowac sobie pobyt za granicą, a tam NIGDY NIE MA NIESPODZIANEK- cha cha cha...i to traktowanie ludzi!!!!

stad

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: stad » pn sty 10, 2011 10:37 am

to jest stary wyciąg, ten ktory obsluguje puchatka, więc nawet mniejszy wiatr moze byc powodem koniecznosci jego unieruchomienia, akurat w 3 króli pogoda byla fatalna i w nocy strasznie wiało, przyszła odwilz i jest to niczyja wina. Nie tylko tobie wtedy nie udał sie wypad na narty, wiec nie szukaj sobie kozła ofiarnego. Czechy sa po innej stronie gór, wiec tam moze byc diametralnie inna pogoda, niz u nas w danym momencie, poza tym wyciagi nie prowadza na tak wysoka gore jak Szrenica, wiec ona moga byc czynne zawsze, kiedy tylko jest snieg. Tak samo jest po naszej sronie, w Szklarskiej słońce, jade autem na Jelenią 10 km dalej nawałnica deszczu i wiatru. Nikt sie nie spodziewał, łacznie z nami, mieszkancami, ze po tym mrozie, ktory byl jeszcze w srode wieczorem, nagle nastepnego dnia zacznie sie kiludniowa wiosna.Pierwszy raz slysze, aby ktos zamykal wyciag bo jest malo narciarzy, wrecz przeciwnie, bardzo wiele osob korzysta z jazdy nocnej.

Gość ze Śląska

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: Gość ze Śląska » wt sty 25, 2011 10:27 pm

Czytam sobie bedąc wraz z dziećmi właśnie na kilkudniowym wypoczynku w Szklarskiej - pierwszy raz od około 30lat, kiedy to byłem w sanatorium MSW dla dzieci ( a może ktoś mi podpowie w którym miejscu znajdował sie budynek tegoż sanatorium,pamietam,że obok znajdował sie plac zabaw chyba z murowana figurą żaby?), i powiem tak: zimą bywam głównie w Szczyrku,Wiśle, Zakopanem - gdzyz tam mi jest zdecydowanie bliżej. Wydaje się, że tamte miasteczka są bardziej zadbane - ale trudno to przecież ocenic teraz, w sezonie zimowym. Jeśli chodzi o atrakcje to i owszem, pewnie latem jest ich więcej,ale teraz? Oczywiście narty (niestety nie jeździmy z przyczyn finansowych), Szrenica - powiedzcie kochani, że ceny nie sa szalone - ja i dzieci - 150zł plus jakiś mały wydatek w schronisku...masakra.Ale takie ceny są także w Szczyrku, czy Zakopanem. Ceny w lokalach....No własnie. Niczym sie nie różnicie. Po prostu trzeba szukac dobrych lokali, a nie podrzędnych gyrosów. Gdyż płacąc 150zł za dobrą kolację nie musiałem dokupywac ketchupu ( to faktycznie chyba Wasz wynalazek by do pizy trzeba było dokupić sos), czy cytryny. Nie obrażajcie sie, gdy moi poprzednicy czy ja piszemy slowa z których nie jesteście zadowoleni. Nie wydaje mi sie byśmy jakos szczególnie na Was najeżdżali. Ja w każdym razie i tak tutaj wrócę, choć przyznaję, że wychodząc z żoną koło 22-giej fajnie byłoby posiedzieć w miłej atmosferze, przy regionalnej muzyce, na co dzisiaj nie ma szans. I niech nikt mnie nie wysyła do Poznania czy Warszawy, bo wolałbym kase zostawić, gdy jestem na wypoczynku tutaj, a nie tam. Słusznie radził mój poprzednik by kalkulować ceny tak, by klient do Was wrócił. Chyba coś jest "nie halo" skoro cena pizy w zwykłym lokalu wynosi 17zł, a cena napoju 0,2l - 4zł.Przecież na to sie ludzie nabiorą raz, ale nie wiecej. Ale za to jeśli chodzi o obsługe - 1 klasa. Nawet kelnerka,która podała nam prawie chłodne danie była ujmująco miła i grzeczna. Kwatera, w tym także cena - same piątki!! I co dla mnie ważne - jakos nie znalazłem parkingów płatnych - w przeciwienstwie do Karpacza, gdzie własnie z tego błachego powodu, wiecej nie pojadę. Moje rozumowanie jest proste. Skoro jade zostawić jednego dnia pieniadze za obiad na 5 osób, pamiątki dzieciaków, wejścia do kościółka WANG,wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego, wjazd kolejką i do tego miasto chce ode mnie 12zł to jest po prostu czyste chamstwo. I to nie dla tego, że mnie nie stać. To jest po prostu obdzieranie klienta za wszelką cenę, a tego nie znosze. Kończąc życzę mieszkańcom Szklarskiej wszelkiej pomyślności, pogody ducha i słuchania rad turystów którzy do Was przyjeżdżaja, którzy zyczą Wam i Waszemu miastu jak najlepiej.

hahaha

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: hahaha » śr sty 26, 2011 11:59 am

a Szklarska i tak będzie istniała bez gościa ze Ślaska i jemu podobnych, ludzie więcej uśmiechu, więcej pogody ducha,więcej dystansu, bo inaczej wszędzie będzie wam źle , no i cały czas te pieniądze i te drożyzny!!!!!

miejscowa

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: miejscowa » śr sty 26, 2011 1:48 pm

)Osrodek wypoczynkowy-MSWiA dawniej "Jurata"teraz "Olimp" na ul.-1maja.w mniejszym ośrodku tuż przy ulicy-teraz Olimp-Retro
był plac zabaw z malutka fontanna po środku której królowała metalowa żaba w koronie siedząca na kamieniu.Dwa lata temu jeszcze tam była czy jest do dzisiaj nie wiem.Pozdrawiam

mistrzr

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: mistrzr » wt lut 01, 2011 9:50 pm

Gościu ze Śląska po prostu mnie rozbroiłeś. Fakt płatna toaleta w lokalu to żenada a nawet łamanie prawa jeśli w lokalu sprzedaje się alkohol. Ale pizza za 17 zł jeśli wydaje Ci się droga (rozumiem że mówimy o pizzy wyrabianej ręcznie nie z mikrofali) to chyba w życiu nigdzie nie byłeś i niewiele wiesz o gastronomii. Jak się komuś nie podoba to polecam Alpy czy Dolomity- dla 3 osobowej rodziny koszt minimum 6-7 tys i to tak na skromnie.

lotus

Re: Szklarska Poręba jeszcze raz? ... o NIE !

Post autor: lotus » wt lut 01, 2011 9:51 pm

jak komuś pizza za 17 zl wydaje się drogo po powinien się chyba iść przebadać na nogi bo na głowę to już za późno...

marios19
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 03, 2011 1:35 pm
Kontakt:

opinie szklarska poręba

Post autor: marios19 » czw lut 03, 2011 1:38 pm

Zobacz lokale z naszego miasta pizzerie, bary i kluby z naszej miejscowości.
Możesz też dodawać nowe miejsca, jest to dobra reklama a można dodać takie miejsca jak salony kosmetyczne, punkty gastronomiczne oraz inne miejsca. Warto dodawać punkty z naszej miejscowości - niech inne osoby je poznają i opiniują je.

http://www.wystawopinie.pl/business/sea ... &Hcity=173

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości