Pec pod Snezkou - kolejka gondolowa

dexio
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 1:43 pm
Kontakt:

Pec pod Snezkou - kolejka gondolowa

Post autor: dexio » ndz sie 27, 2017 1:46 pm

Witam.
Nie wiedzialem gdzie ten temat umieścić, mam nadzieje ze dobrze wybralem kategorię, jak nie przepraszam i proszę o poprawę ;)
Ale do rzeczy: Moze ktos z Was wybieral sie kolejka gondolowa na Sniezke? Chcialem z rodzina sie tam wybrac /dziecko 2,5 roku/ i mam pare pytan. z tego co znalazlem z informacji to mozna w kasie placic karta /o tyle dobrze bo nie trzeba szukac kantorow itp./ ale nie znalazlem informacji czy za parking też zapłacę kartą? wie moze ktos?
Szukałem informacji tez na temat wjażdu na górę, myślalem ze ze wzgledu na to ze kolejka jest podzielona na jakby dwa odcinki to jest przesiadka na rozowej gorze.. ale znalalem gdzies informacje ze jak jedziemy na snizke to poprostu siedzimy w wagoniku i jedziemy na samą górę. To prawda? nie ma przesiadek?
I jak ze zrozumieniem polskiego u pracownikow? np. kasy, czy jak powiem ze prosze o dwa bilety dla dorosłych i że dziecko ma niecale 3 lata to zrozumieją? czy trzeba komunikować się w innym języku?
Moze macie jakies inne przydatne informacje o tym miejscu?

misiek
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 6:57 am
Kontakt:

Re: Pec pod Snezkou - kolejka gondolowa

Post autor: misiek » czw wrz 07, 2017 7:04 am

Ja byłem parę lat do tyłu w Pecu i jechałem wyciągiem na Śnieżkę bez przesiadania. Nie wiem jak z parkingiem, bo akurat dojechałem tam autobusem. Ze zrozumieniem polskiego przez Czechów jest różnie, myślę że oni rozumieją (bo kto bynie zrozumiał jak pełno polskich turystów) , ale chyba nie chcą . Wg mnie dla Polaków są nie mili , wystarczy zagadać po niemiecku i już rozmowa inaczej idzie :D :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości