Kupuj polskie

emtec
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 14, 2012 8:42 am
Kontakt:

Kupuj polskie

Post autor: emtec » śr wrz 04, 2013 11:03 am

Myślę sobie, że Polacy nie są chętni do wpierania swego państwa. Wiadomo, że wybieramy towatry które mniej kosztują, ale może powinniśmy większą uwagę zwracać na rzeczy polskie? Jest taka mądra akcja Patriotyzm Zakupowy. Pozdrawiam!

Koloredo
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 08, 2013 12:05 pm
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: Koloredo » wt wrz 10, 2013 11:27 am

Dlaczego mam kupować to co Polskie, jeżeli zagraniczne jest lepsze i tańsze ? :?:

pejonarska
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 8:01 am
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: pejonarska » czw wrz 12, 2013 8:17 am

Ponieważ kupując polskie zostawiasz pieniądze w kraju (przynajmniej częściowo, np. pewnie 90% właścicieli marketów jest z zagranicy, ale przynajmniej dajesz polskiemu producentowi). On te pieniądze później zainwestuje w polskiego pracownika (może ktoś dzięki temu znajdzie pracę) lub może kupi coś np. prywatnie od innego polskiego producenta (jest na to większa szansa niż, że zagraniczny biznesmen kupi zagranicą polski towar)...... i tak koło się kręci.... Jak sądzisz dlaczego chińczycy są tak bogaci? Bo eksportują dobra i usługi a nie importują. Oczywiście można kupować zachodnie ale jest to trochę jakby forma osłabiania krajowej gospodarki.

galicjusz12
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 6:50 pm
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: galicjusz12 » śr wrz 25, 2013 4:21 pm

nie bede kupowal polskiego jesli wiem ze kupie to samo za granica taniej, i o wiele sprawniejsze.

szklany
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 02, 2013 11:49 am
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: szklany » pt wrz 27, 2013 11:56 am

Dokładnie, mam takie samo podejście jak mój poprzednik. Dla mnie to, ze produkt zrobiony jest przez polaka to żaden atut. Liczy się dla mnie cena i jakość. Polacy niestety zazwyczaj żądają dużo pieniędzy za produkt kiepskiej jakości.

miszmasz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 10:08 am
Lokalizacja: Warszawa <-> Szklarska
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: miszmasz » pn wrz 30, 2013 10:18 am

Tak tylko że Polskie Piwo nie ma w sobie chmielu, polskie wedliny (nawet nie chcę wiedzieć co mają w sobie), a chińskie antybiotyki w Polskich kurczakach?
To prawda kupujmy Polskie ale tylko kierować się tym że pomagamy Polskiej gosporadce - to jest za mało, ja chce wiedzieć że kupuję bezpieczny produkt, lecz obecnie nie mam takiej pewności. Sama kampania posła Sawickiego nic nie da jak będzie przyzwolenie na takie przekręty.
Trzeba oczyścić to środowisko z kombinatorów, leni i osób niekompetentnych.

Koloredo
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 08, 2013 12:05 pm
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: Koloredo » wt paź 08, 2013 10:37 am

powiadasz kupując polskie zostawiam kasę w kraju. I co z tego mam, to że politycy ciągle się bogacą?

agaKowal
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 19, 2013 2:18 pm
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: agaKowal » pt lis 22, 2013 10:06 am

W wielu przypadkach hasło "Dobre bo Polskie" się sprawdza, a taka dygresja polskie ciuchy na targu lepiej kupować od Polaków czy od cudzoziemców, u których jest o kilkadziesiąt procent taniej :)

Nocun
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 14, 2013 11:28 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: Nocun » sob gru 14, 2013 11:32 am

Nie można zapomnieć o kosztach pracy w Polsce (ZUSy, podatki etc).
To nie jakiś Bangladesz.

Do wszystkiego trzeba podchodzić z głową - jeśli coś jest w porównywalnej cenie i porównywalnej jakości - lepiej zakupić produkt wyprodukowany w Polsce. Dla naszego wspólnego dobra, bez zadnych lokalnych zawiści.

nina_ky
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 04, 2014 12:26 pm
Kontakt:

Re: Kupuj polskie

Post autor: nina_ky » śr lut 05, 2014 6:16 pm

Chciałabym zauważyć, że jest parę polskich firm, które posiadają bardzo dobre produkty - np. Inglot, Wittchen, 4F czy Mohito

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości