trasa SAMOTNIA_SZKLARSKA PORĘBA

Ryszard
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 24, 2012 6:26 pm
Kontakt:

trasa SAMOTNIA_SZKLARSKA PORĘBA

Post autor: Ryszard » śr kwie 25, 2012 8:18 am

Dzień dobry.
W następnym tygodniu zamierzam przejść trasę Schronisko "Samotnia" _ Szklarska Poręba (przez Borowice). Czy KTOŚ "zaliczył" tę trasę ? Jeżeli tak, to proszę o szczegóły. Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam.

Ryszard
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 24, 2012 6:26 pm
Kontakt:

Re: trasa SAMOTNIA_SZKLARSKA PORĘBA

Post autor: Ryszard » pt maja 18, 2012 8:12 am

Witam. 09.05.2012 "zrobiłem" trasę Szrenica _ Strzecha Akademicka. Pogoda wspaniała, trasa malownicza, miejscami pokryta śniegiem ( w szczególności w okolicach Kotła Wielkiego i Małego Stawu oraz Równi pod Śnieżką). Bardzo mało wędrujących, w przewadze , turyści z Czech. Noc spędziłem w schronisku Strzecha Akademicka ( pokój dwuosobowy z umywalką _ 40 PLN); węzeł kąpielowy (prysznice) czynny w godzinach 17 - 22 , kuchnia czynna od 8 oo. Teraz o zejściu z gór. Wybrałem trasę przez Samotnię, trochę zaśnieżoną w dolnej partii zejścia. Przez Polanę na Borowice (proszę zachować uwagę przy zbiorniku retencyjnym _ trasa nieciekawie oznaczona; po wyjściu z lasu skręcić pod kątem 90 stopni w prawo). Z Borowic leśna droga do Przesieki a dalej do Jagniątkowa. Tu zakończyłem swoją pieszą wędrówkę w kierunku Szklarskiej Poręby. Powód, trasa bardzo monotonna pozbawiona jakichkolwiek atrakcji _ raczej spacerowa z kijkami w ręku, nie w "górskich" butach. Nie polecam tym, którzy jadą w góry "po widoki" i dobre ujęcia zdjęciowe. Z Jagniątkowa, autobusem podmiejskim nr 15 dojechałem do Piechowic, a następnie autobusem PKS do Szklarskiej. Koszt dojazdu z Jagniątkowa do Szklarskiej to 7,50 PLN; czas łączny podróży to około 60 min. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości